Karolina Kowalska

KAROLINA KOWALSKA
RADCZYNI PRAWNA

Radczyni prawna. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas studiów angażowała się w liczne inicjatywy studenckie, będąc członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA w Toruniu oraz zarządzając SKN Prawa Bankowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych, zajmując się obsługą korporacyjną spółek oraz doradztwem prawnym dla przedsiębiorców. W 2018 r. rozpoczęła aplikację radcowską, kończąc ją zdobyciem tytułu zawodowego radcy prawnego. Z Kancelarią związana od 2018 r.

Członek OIRP w Krakowie. Włada językiem angielskim.

W Kancelarii uczestniczy w projektach związanych z wdrażaniem RODO oraz dochodzeniem roszczeń z tytułu tzw. kredytów frankowych. Zajmuje się również obsługą korporacyjną spółek oraz sprawami kontraktowymi, jak np. opracowaniem lub opiniowaniem umów dla klientów z m.in. branży spożywczej, kosmetycznej, pierzarskiej. Doradza w przekształceniach spółek. Prowadzi sprawy windykacyjne.

W zespole Kancelarii najtrafniej przekłada język prawniczy na obrazkowy język prezentacji i broszur.

Specjalizacje
Prawo korporacyjne
Prawo gospodarcze
Marketing prawniczy
Spory frankowe

W wolnych chwilach maluje akwarelami lub czyta literaturę klasyczną.

Motto zawodowe – W swojej pracy w szczególności zwraca uwagę na bieżącą i efektywną komunikację z Klientami. Uważa, że prawo powinno stanowić pomoc dla biznesu, a nie przeszkodę, którą należy pokonać. W sporządzaniu tekstów prawnych skupia się na dostosowaniu przekazu do odbiorcy.