Radosław Wojciechowski

RADOSŁAW WOJCIECHOWSKI
RADCA PRAWNY

Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obsługą prawną firm zajmuje się od 1999 roku początkowo pracując w dziale prawnym dużego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, a następnie współpracując ze spółką giełdową z sektora technologii oświetleniowych. Wspierał firmy z sektora produkcji żywności, dystrybucji kosmetyków i produktów paramedycznych. Reprezentował polskich przedsiębiorców w negocjacjach i sporach z zagranicznymi kontrahentami, m.in. w zakresie nieuczciwej konkurencji i prawa własności intelektualnej. Był odpowiedzialny za konstruowanie taryf i regulaminów z zakresu prawa energetycznego. Był autorem wielu projektów restrukturyzacji przedsiębiorstw. Opracowywał strukturyzacje transakcji kapitałowych. Posiada doświadczenie w zakresie organizacji wewnętrznych regulacji korporacyjnych z zakresu zakupów, sprzedaży i prawa pracy.

Uczestnik wielu szkoleń z obszaru nadzoru nad rynkiem kapitałowym. Od 2006 członek rady nadzorczej spółki giełdowej.

Członek OIRP w Opolu. Włada językiem angielskim.

W kancelarii odpowiada za kontrakty w obrocie gospodarczym, obsługę transakcji kapitałowych i restrukturyzacji, w tym ich aspekty podatkowe, przygotowanie strategii prawnych związanych z rozwojem biznesu, prowadzeniem sporów, realizacją inwestycji, organizacją sieci sprzedaży, w tym sieci franczyzowych. Posiada rozległe doświadczenie na rynku usług budowlanych, uwzględniające reprezentację każdego uczestnika procesu inwestycyjnego, poczynając od podmiotów finansujących, poprzez inwestorów, generalnych wykonawców, podwykonawców, dostawców na inspektorach nadzoru kończąc. Zajmuje się także prawem pracy, ze szczególnym uwzględnieniem motywacyjnych systemów wynagrodzeń.

Dla klientów kancelarii prowadzi kustomizowane szkolenia i warsztaty z dziedziny prawa pozwalające lepiej zrozumieć uwarunkowania procesów biznesowych.

Specjalizacje:
Kontrakty w obrocie gospodarczym
Obsługa inwestycji budowlanych
Transakcje na rynku nieruchomości
Rozwiązywanie sporów
Prawo spółek

Prywatnie zapalony siatkarz, uczestnik spartakiad prawników, interesuje się historią.

Motto: Możesz wiele zauważyć, po prostu patrząc.