Szymon Przybyło

SZYMON PRZYBYŁO
RADCA PRAWNY

Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe nabył w kancelariach prawnych, uczestnicząc w tworzeniu i przekształcaniu spółek oraz przygotowaniu kontraktów handlowych dla biznesu. Brał udział w licznych procesach budowlanych, zarówno po stronie inwestorów, jak i wykonawców. Doradzał w zakresie nabywania i zbywania nieruchomości do celów komercyjnych, uczestniczył w due diligence nieruchomości, procesach scalania i ich podziału. W 2016 r. złożył egzamin radcowski. Z Kancelarią związany od 2018 r.

Członek OIRP w Krakowie. Języki angielski – zaawansowany. Język niemiecki – podstawowy. W ramach Kancelarii uczestniczył we wdrażaniu dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwach. W tym zakresie koordynował implementację wymagań RODO dla Klientów z branży energetycznej, e-commerce oraz sektora spożywczego. Na co dzień zajmuje się obsługą prawną podmiotów z branży energetycznej, motoryzacyjnej, doradza Klientom w procesie tworzenia i optymalizacji pod kątem podatkowym, i właścicielskim spółek kapitałowych. W swojej działalności docenia pragmatyzm działania i z przychylnością wsłuchuje się w potrzeby biznesu.

Specjalizacje
Prawo energetyczne
Prawo korporacyjne
Ochrona danych osobowych
Sprawy lokatorskie
Ochrona dóbr osobistych
Ochrona konkurencji

Jego pasją są podróże zagraniczne oraz thrillery. Wolne chwile stara się spędzać poza miastem na łonie natury. Lubi biegać oraz uprawiać sporty drużynowe.

Motto zawodowe – „Hominum causa omne ius constitutum sit” – Wszelkie prawo ustanawia się ze względu na ludzi. W swojej pracy jako prawnik w szczególności ceni sobie kreatywność oraz wielowymiarowe podejście do prowadzonej sprawy, zwracając uwagę na wszelkie jej aspekty oraz oceniając skutki proponowanych lub przyjętych rozwiązań.