Budynki mające wieloletnią historię, wznoszone na początku XX wieku, a niejednokrotnie wcześniej mają swoje specyficzne potrzeby i wymagania. Użycie niewspółczesnych, „retro” technologii przy wznoszeniu tych nieruchomości skutkuje przy bieżącym remoncie zarówno wyzwaniem technologicznym, jak i kosztowym.

Z taką kwestią musieli zmierzyć się współwłaściciele kamienicy położonej na krakowskich Grzegórzkach. Jeden z właścicieli mający branżowe budowlane wykształcenie zaangażował się w pozyskanie rozwiązania remontowego, które gwarantowałoby skuteczne odprowadzenie wilgoci z poziomu piwnic, aby ich remont miał długofalowe, pozytywne skutki.

Dzięki wsparciu Kancelarii KWWP w uzyskaniu stosownych dokumentów i reprezentowaniu klienta przed BGK udało się pozyskać satysfakcjonujące środki z dofinasowania na remont, które pokryły nie tylko koszty remontu piwnic, ale i renowację klatki schodowej.

Współpraca klienta, kancelarii przełożyła się na uzyskane finansowanie a to dało rezultat
w postaci osuszonych fundamentów, odremontowanych piwnic i odnowionej klatki schodowej.

Ponadto za sprawą skutecznie zgromadzonych dokumentów dla uzyskania premii kompensacyjnej, wszystko to udało się osiągnąć w bardzo krótkim czasie od momentu złożenia wniosku o premię do jego rozliczenia. Uzyskanie premii kompensacyjnej jeszcze w roku 2022 w niektórych przypadkach jest nadal możliwe.